Pro pacienty
Vše o bolesti - logo

Pro pacienty

Poškozená rotátorová manžeta

Rotátorová manžeta je označení pro skupinu šlach svalů, které zajišťují stabilitu ramene a správné uložení hlavice pažní kosti v ramenním kloubu. Je důležitá pro ideální pohyblivost ramene.

Pokračovat ve čtení
Základní cvičení v domácím prostředí

Základní cvičení v domácím prostředí

Léčbu pohybového aparátu je v určitých situacích vhodné doplnit o domácí rehabilitační cvičení, které doporučí Váš ošetřující lékař, případně budete nejprve referováni do rehabilitačního centra, kde Vám rehabilitační sestra ukáže cviky vhodné přímo pro Vás.​

Na následující stránce naleznete některé cviky na uvolnění jednotlivých částí těla. O jejich vhodnosti se nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Základní cvičení

Mýty o bolesti a opioidech

Opioidy jsou léky volby, když už slabší analgetika nezabírají. Z jejich používání mají strach pacienti i někteří lékaři, přitom se jedná o léky na bolest, které jsou účinné.

Profesionálně vedená léčba opioidy vede nejen ke zlepšení kontroly bolesti, ale i ke zlepšení funkčního stavu a kvality života pacienta.

Mýty o bolesti a opiodech
Mýty o bolesti a opioidech
Více o průlomové bolesti

Více o průlomové bolesti

Užíváte kombinaci několika léčiv proti bolesti a přesto Vás občas překvapí krutá bolest? Zjistěte, zda netrpíte průlomovou bolestí.

Na následující stránce naleznete charakteristiku průlomové bolesti, jak by měl vypadat optimální léčivý přípravek a krátký dotazník, podle kterého zjistíte, zda-li trpíte průlomovou bolestí i Vy.

Gedeon Richter Marketing ČR, s.r.o., Na Strži 63, 140 00 Praha 4

Zásady používání cookies | Nastavení použití Cookies

© Gedeon Richter 2023

Stránky vznikly ve spolupráci s odborným garantem 
doc. MUDr. Jitkou Fricovou, Ph.D.
cross-circle